• 1403/04/04
  • - تعداد بازدید: 70
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون

نمایی از فعالیت های حوزه سلامت کازرون در دولت سیزدهم

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید جمهور و سایر شهدای خدمت، عملکرد شبکه بهداشت و درمان این شهرستان در دولت سیزدهم را تبیین کرد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون، دکتر "محسن معینی" گفت: دولت سیزدهم در حالی آغاز به کار کرد که ایران درگیر همه گیری ویروس کرونا بود، اما تدبیر و همت دولت سیزدهم در زمینه تامین واکسن و انجام واکسیناسیون گسترده مردم، کنترل و مهار همه گیری بیماری در کشور را به همراه داشت.

 او افزود: راه اندازی فاز نخست بیمارستان حضرت امام علی (ع) در سال 1401، فعال سازی روند ساخت پروژه ساختمان اداری شبکه بهداشت و درمان درمان با 70 درصد پیشرفت فیزیکی، مرکز درمان بستر "بالاده" با 85 درصد پیشرفت فیزیکی، پایگاه سلامت "شیخ ابوتراب" با 50 درصد پیشرفت فیزیکی و مرکز مشاوره بیماری های رفتاری با 50 درصد پیشرفت فیزیکی از مهمترین اقدامات عمرانی در حوزه سلامت شهرستان بوده است.

رئیس حوزه سلامت کازرون ادامه داد: بهره برداری از مرکز خدمات جامع سلامت روستایی "مهرنجان" و خانه بهداشت روستای "گیخ" در سال 1401، بهره برداری از خانه سرایداری و پانسیون پزشک مرکز خدمات جامع سلامت روستایی "دریس" و پایگاه اورژانس خیر ساز جاده ای "انارستان" و پایگاه اورژانس شهری شماره دو، در دو سال اخیر نیز انجام شده است.

معینی اضافه کرد: یک دستگاه آمبولانس تویوتا به ارزش 30 میلیارد ریال از سوی نیکوکار عرصه سلامت به اورژانس پیش بیمارستانی اهدا و با خرید سه دستگاه موتور به ارزش سه میلیارد ریال به همت مسوولان حوزه سلامت استان، پایگاه موتورلانس اورژانس نیز به چرخه خدمت اورژانس پیش بیمارستانی این شهرستان اضافه شده است.

او راه اندازی مرکز نجات فرزندان سقط با عنوان "نفس" و مرکز سلامت روانی اجتماعی (سراج) با هدف بررسی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی، آغاز ساخت خانه بهداشت روستاهای "خسروآباد" و "مهرنجان" و بهره برداری از پروژه همراه سرای بیمار در بیمارستان حضرت ولیعصر (عج) را  از دیگر خدمات اضافه شده به حوزه سلامت کازرون در دولت مردمی، برشمرد.

معینی اظهار کرد: غربالگری 74 درصد جمعیت بالای 18 سال شهرستان در پویش ملی سلامت و شناسایی هزار و 30 بیمار دیابتی و هزار و 655 بیمار مبتلا به فشارخون بالا، رسیدگی و پاسخگویی به تعداد  دو هزار و 95 مورد شکایات بهداشتی ثبت شده در سامانه 190 وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، انجام 17 هزار و 544 مورد بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی در قالب اجرای طرح تشدید کنترل مراکز عرضه مواد غذایی در ساعات غیر اداری و ایام تعطیل، انجام چهار هزار و 872 مورد آزمایشات میکروبی، 360 مورد آزمایشات شیمیایی و 168 هزار و 200  مورد کلرسنجی از منابع و شبکه های تامین آب شرب نقاط شهری و روستایی، از مهمترین فعالیت کارشناسان بهداشت در طول سه سال گذشته است.

او افزود: اجرای ماده 13 قانون مواد خوراکی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی و تعطیلی 32 واحد صنفی متخلف، کشف و معدوم سازی بیش از 13 هزار کیلوگرم انواع مواد غذایی غیر مجاز و تاریخ مصرف گذشته، تشکیل 680  فقره پرونده  و برخورد با متخلفین بهداشتی از طریق ماده 688 قانون مجازات اسلامی و ماده 39 تعزیرات حکومتی و رسیدگی و پاسخ دهی به  هزار و 825 مورد استعلام رسیده از مراجع صدور پروانه کسب و سایر ادارات متولی، از عملکرد واحد سلامت محیط در دولت سیزدهم است.

رییس حوزه سلامت کازرون با اشاره به اضافه شدن بخش MRI بیمارستان حضرت ولیعصر (عج) به چرخه خدمت شهرستان با مبلغی افزون بر 60 میلیارد ریال از سوی نیکوکار کازرونی، از اتمام پروژه بخش شیمی درمانی این مرکز درمانی خبر داد و گفت: با راه اندازی این بخش، بیماران مبتلا به سرطان، از خدمات مورد نیاز شیمی درمانی در کازرون بهره مند خواهند شد.

معینی از مردم و کارکنان حوزه سلامت دعوت کرد با حضور پرشور خود در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و انتخاب فردی اصلح و ادامه دهنده راه و منش شهید جمهور، مسیر روشنی را برای کشور به ویژه در حوزه سلامت باز کنند./س.تدینی

  • گروه خبری : گروه های مطالب,اخبار,اخبار واحدها
  • کد خبری : 104258