• 1403/04/11
  • - تعداد بازدید: 55
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون

نشست هم اندیشی اجرای برنامه های ماه خودمراقبتی در مرکز بهداشت شهید پیرویان کازرون

نشست هم اندیشی اجرای برنامه های "ماه خودمراقبتی" با حضور مسوولان و ناظران مراکز خدمات جامع سلامت، در مرکز بهداشت شهید "پیرویان" کازرون برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون، معاون بهداشت شبکه گفت: خودمراقبتی رفتاری داوطلبانه، آگاهانه و هدفدار، فعالیتی آموخته شده، حق و مسوولیتی همگانی برای حفظ سلامت خود، خانواده و نزدیکان است.

"زهرا طهماسبی" افزود: هدف از خودمراقبتی، ارتقای سلامت و کیفیت زندگی، منطقی شدن استفاده از خدمات، کاهش ویزیت بیماران سرپایی، کاهش استفاده از منابع بیمارستانی و نیز کاهش هزینه های سلامت است و با اجرای برنامه های خودمراقبتی،  هر خانه به یک پایگاه سلامت تبدیل خواهد شد.

کارشناس مسوول واحد آموزش سلامت مرکز بهداشت نیز در ادامه با اشاره به پیامدهای خودمراقبتی، گفت: از چهارم تیر تا سوم مرداد سال جاری، با هدف ارایه آموزش‌های سبک زندگی سالم و خود مراقبتی، از سوی وزارت بهداشت به عنوان "ماه خودمراقبتی"  نامگذاری شده است.

"فاطمه بنیادی" افزود: انجام فعالیت های بدنی، ورزش و رعایت سبک زندگی سالم، مدیریت موقعیت های عاطفی چالش برانگیز و بهبود روابط، از عوامل تاثیرگذار در موضوع خودمراقبتی است که رعایت آن باعث بهبود کیفیت زندگی می شود.

او خودآگاهی و ارتقای سواد سلامت را به عنوان یکی از اولویت های بسیار مهم در اجرای برنامه های ماه خودمراقبتی برشمرد و بر ضرورت تهیه رسانه‌ها و مطالب آموزشی خودمراقبتی، برگزاری ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﭘﯿﺎﺩﻩﺭﻭﯼ، ﺗﺮﻭﯾﺞ ﺳﻮﺍﺩ حفاظت از ﻣﺤﯿﻂ ﺯﯾﺴﺖ و برگزاری کارگاههای آموزشی برای عموم مردم تاکید کرد.

"شهره خسروی" کارشناس مسوول واحد جلب مشارکت های مردمی مرکز بهداشت نیز با اشاره به اهمیت ﺍﻓﺰﺍﯾﺶ ﺳﻮﺍﺩ ﺳﻼﻣﺖ و ترویج و تقویت سبک زندگی سالم، داوطلبان سلامت را حلقه ارتباطی بین مردم و نظام سلامت معرفی کرد و تاکید کرد: با توجه به توانایی داوطلبان و سفیران سلامت در زمینه برقراری ارتباط مناسب با مردم در قالب برنامه ملی خودمراقبتی، مشارکت و همراهی آنان نقش موثری در بهبود و ارتقای سطح سواد سلامت جامعه در حوزه‌های مختلف، دارد.

بحث و تبادل نظر پیرامون اجرای برنامه های ماه خودمراقبتی، پایان بخش این نشست بود.

  • گروه خبری : گروه های مطالب,اخبار,اخبار واحدها
  • کد خبری : 104622