• 1403/03/23
  • - تعداد بازدید: 63
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون

برگزاری کمیته کنترل بیماری های منتقله از ناقلین در بیمارستان حضرت ولیعصر (عج) کازرون

کمیته کنترل بیماری های منتقله از ناقلین (پشه آئدس) با حضور معاون بهداشت شبکه بهداشت و درمان کازرون، در بیمارستان حضرت ولیعصر (عج) این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون، کارشناس مسوول واحد مبارزه با بیماری های واگیر مرکز بهداشت شهید "پیرویان" این شهرستان با بیان اینکه پشه آئدس ناقل بیماری هایی مانند تب دانگ، تب زرد، زیکا و چیکونگونیاست، گفت: چندین مورد بیمار مبتلا به تب دانگ در هفته های اخیر در استان فارس شناسایی شده که همه این مبتلایان سابقه سفر به کشورهای همجوار را داشته اند.

مهندس "علی نجفی" ضمن تاکید بر ضرورت بیماریابی و شناسایی موارد مشکوک به تب دانگ در بخش های اورژانس و بستری بیمارستان ها به ویژه مواردی با سابقه مسافرت به مناطق آلوده خارج از کشور، افزود: بیماران مبتلا، باید تحت مراقبت ویژه و در اتاق های ایزوله قرار گیرند و گزارش بیماری آنها نیز به واحد مبارزه با بیماری های واگیر مرکز بهداشت، ارایه شود.

او آموزش و اطلاع رسانی به پزشکان و پرستاران بخش های مختلف بیمارستان را ضروری دانست و اضافه کرد: از بیماران مشکوک به تب دانگ، باید نمونه آزمایشگاهی تهیه و جهت تشخیص قطعی، نمونه به استان ارسال شود.

در این نشست سرپرست بیمارستان حضرت ولیعصر (عج)، پزشک متخصص بیماری های عفونی، مدیر داخلی، مدیر خدمات پرستاری، سوپروایزر آموزش سلامت، سوپروایزر کنترل عفونت و مسوول آزمایشگاه این مرکز درمانی و کارشناسان مبارزه با بیماری های واگیر مرکز بهداشت حضور داشتند./س.تدینی

  • گروه خبری : اخبار,اخبار واحدها
  • کد خبری : 103549
کلیدواژه