• 1403/04/04
  • - تعداد بازدید: 49
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون

برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری و کنترل تب دانگی ویژه کارکنان بیمارستان حضرت امام سجاد (ع) خشت و کنارتخته شهرستان کازرون

کارگاه آموزشی پیشگیری و کنترل تب دانگی، ویژه کارکنان بیمارستان حضرت امام سجاد (ع) خشت و کنارتخته شهرستان کازرون برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون، کارشناس مسوول واحد مبارزه با بیماری های واگیر مرکز بهداشت شهید "پیرویان" این شهرستان گفت: باتوجه به وجود پشه آئدس در استان همجوار و اهمیت موضوع به دلیل انتقال بیماری های نوپدید و نو ظهور، این کارگاه آموزشی ویژه کارکنان این مرکز درمانی برگزار شد.‌

مهندس "علی نجفی" با اشاره به مورفولوژی، بیولوژی و اکولوژی پشه آئدس و اقدامات پیشگیری از استقرار آن، در خصوص راههای انتقال و پیشگیری از بیماری های نوظهور و نوپدید نکاتی عنوان کرد.

او از کارکنان حوزه سلامت خشت و کنارتخته خواست در صورت مراجعه بیمارانی با علائم تب، سردرد، بدن درد، تهوع ، استفراغ، اسهال، خونریزی از لثه و سابقه مسافرت به خارج از کشور به ویژه کشور امارات، ضمن درمان حمایتی از بیماران، گزارش بیماری آنها را به واحد مبارزه با بیماری های واگیر مرکز بهداشت ارایه دهند.

این کارشناس مبارزه با بیماری های واگیر مرکز بهداشت به شهروندان توصیه کرد: برای حفظ سلامت خود هنگام سفر به مناطق آلوده و پرخطر از دورکننده حشرات استفاده کنند./س.تدینی

  • گروه خبری : گروه های مطالب,اخبار,اخبار واحدها
  • کد خبری : 104205
کلیدواژه